Ciljevi projekta bili su: Razviti dijalog između organizacija civilnog društva, jedinica lokalne i regionalne samouprave, socijalnih partnera i visokoobrazovnih i znanstvenih institucija s ciljem kreiranja poticajnog okruženja za aktiviranje mladih; Jačati suradnju među svim ciljnim skupinama uključenim u projekt s ciljem postavljanja tematske mreže za mlade kao zagovaračke platforme prema donositeljima odluka na temelju donesenih smjernica za razvoj javnih politika i analizi društvenog utjecaja predloženih intervencija. Nositelj projekta “Mreža za aktivaciju mladih”, a kao partneri u projektu su bili uključeni predstavnici još 15 organizacija i dvije obrazovne institucije. Projekt “Mreža za aktivaciju mladih” sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.
Međunarodna konferencija “Mladi smo, pa šta?” održana je hibridno, uživo u Bruxellesu te putem ZOOM-a. Tijekom trodnevne konferencije predstavljeni su rezultati projekta, inicijative mladih “Mladi lideri”, a razgovaralo se i o važnosti ulaganja u mlade, na nacionalnoj i europskoj razini. Sudionici konferencije zaključili su da je ulaganje u mlade investicija, a ne trošak, te da cijelo društvo mora doprinijeti kvalitetnom obrazovanju, zapošljavanju i rješavanju stambenog pitanja mladih.
Mladi su heterogena skupina, ali treba im pružiti siguran prostor, pravnu i psihološku podršku, zaključili su predstavnici institucija i udruga u čijem su fokusu mladi. S druge strane, mlade osobe koje su sudjelovale na panelu, poručuju drugim mladima da trebaju sebi dozvoliti rast i ne bojati se budućnosti, već posložiti svoje prioritete i raditi na stvarima koje ih zanimaju i vesele. Na to će nastaviti poticati i drugu generaciju mladih lidera, čime će se aktivnosti Mreže za aktivaciju mladih nastaviti. U tom smjeru, nadaju se organizatori, održat će se i sljedeća konferencija mladih, na nacionalnoj razini, koja je najavljena za studeni 2023. godine.